Stomatolog rzeszów

Oferta

Profilaktyka - stomatologia rzeszów

Profilaktyka

Profilaktyka odgrywa ważną funkcję w utrzymaniu zdrowych zębów, dziąseł oraz całej jamy ustnej. W ramach profilaktyki wykonujemy następujące zabiegi:
Skaling - czyli ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego,
Piaskowanie - czyli dokładne oczyszczanie zębów z osadów i drobnych przebarwień,
Lakierowanie – czyli powlekanie zębów cienką warstwą lakieru z wysoką zawartością fluoru.
Lakowanie - czyli wypełnianie bruzd oraz zagłębień zębów stałych lakiem szczelinowym co zapobiega powstawaniu próchnicy w najbardziej podatnych miejscach.

Stomatologia zachowawcza - stomatologia rzeszów

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia Zachowawcza ma na celu leczenie oraz odbudowę twardych tkanek zęba uszkodzonych w wyniku choroby próchnicowej lub urazu a także poprawę wyglądu zębów. Przy odbudowie ubytków stosujemy wysokiej klasy wypełnienia kompozytowe światłoutwardzalne.

Endodoncja (leczenie kanałowe) - stomatologia rzeszów

Endodoncja (leczenie kanałowe)

Endodoncja jest to dziedzina stomatologii obejmująca leczenie chorób miazgi zębów (leczenie kanałowe) oraz powikłań powstałych w wyniku tych chorób. Jest to najlepsza metoda na uratowanie zębów których miazga uległa nieodwracalnemu procesowi zapalnemu. Dzięki szerokiej wiedzy, doświadczeniu oraz odpowiednim narzędziom możemy przeprowadzić to leczenie na wysokim poziomie.

Stomatologia estetyczna - stomatologia rzeszów

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna zajmuje się poprawą wyglądu zębów. W jej ramach oferujemy:
Wybielanie zębów metodą nakładkową lub in-office (w gabinecie ),
Korektę kształtu zębów materiałami kompozytowymi,
Licówki kompozytowe lub porcelanowe,
Korony porcelanowe (pełnoceramiczne) lub porcelanowe na podbudowie metalowej.

RTG (obrazowanie cyfrowe) - stomatologia rzeszów

RTG (obrazowanie cyfrowe)

RTG - czyli wykonywanie zdjęć rentgenowskich. Dysponujemy aparatem o najwyższej rozdzielczości zdjęć. Dzięki temu że wykonujemy prześwietlenia w technologi cyfrowej dawka promieniowania otrzymywana przez pacjenta została ograniczona do niezbędnego minimum. Wykonanie zdjęcia RTG jest bardzo często niezbędne do prawidłowej diagnostyki oraz leczenia.

Protetyka - stomatologia rzeszów

Protetyka

Protetyka stomatologiczna ma na celu odtworzenie prawidłowej budowy, liczby oraz funkcji zębów oraz narządu żucia. W jej ramach oferujemy:
licówki,
korony,
mosty,
uzupełnienia ruchome (protezy zębowe) akrylowe, szkieletowe oraz elastyczne.

Usuwanie zębów - stomatologia rzeszów

Usuwanie zębów

Usuwanie zębów - jest częścią chirurgii stomatologicznej. Ma na celu eliminację z jamy ustnej zębów które nie rokują co do dalszego leczenia a stanowią potencjalne ognisko zakażenia. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych znieczuleń zabiegi te wykonujemy bezboleśnie.

Usuwanie kamienia - stomatologia rzeszów

Usuwanie kamienia

Usuwanie kamienia nazębnego jest zabiegiem pozwalającym na pozbycie się twardych złogów powstałych w wyniku mineralizacji płytki bakteryjnej. Kamień nazębny prowadzi do rozwoju chorób dziąseł oraz chorób przyzębia czyli paradontozy – co skutkuje rozchwianiem i utratą zębów. Aby temu zapobiec należy minimum raz (w niektórych przypadkach 3-4 razy) w roku przeprowadzić ultradźwiękowe usuwanie kamienia w gabinecie stomatologicznym. Kamień nazębny jest bardzo często odpowiedzialny za nieświeży oddech z jamy ustnej.

Piaskowanie - stomatologia rzeszów

Piaskowanie

Piaskowanie, czyli usuwanie drobnych osadów oraz przebarwień powstałych w wyniku picia kawy, herbaty oraz palenia papierosów. Zabieg ten jest wykonywany przy pomocy specjalnego urządzenia które wyrzuca pod odpowiednim ciśnieniem strumień wody oraz powietrza ze środkiem czyszczącym. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny dla zębów oraz bezbolesny.

Biżuteria nazębna - stomatologia rzeszów

Wybielanie

Zabieg wybielania zębów przeprowadza się aby rozjaśnić istniejący kolor zębów. Wybielanie można przeprowadzić w gabinecie stomatologicznym lub po wykonaniu specjalnych nakładek samodzielnie w domu. Przed wykonaniem wybielania należy przeprowadzić usuwanie kamienia nazębnego oraz piaskowanie zębów.

Biżuteria nazębna - stomatologia rzeszów

Biżuteria nazębna

W naszym gabinecie oferujemy biżuterię nazębną w postaci kryształków Swarovski o różnej wielkości oraz odcieniach, naklejanych na zęby bez ingerencji w twarde tkanki zęba.

Usuwanie kamienia - stomatologia rzeszów

Konsultacje

Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w rozwiązaniu problemów dotyczących jamy ustnej oraz zębów to zapraszamy na konsultacje stomatologiczną. Poświęcimy Państwu naszą uwagę oraz podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem.

Godziny przyjęć pacjentów
(po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej):
Poniedziałek: 9.00 - 14.00
Wtorek: 13.00 - 20.00
Środa: 13.00 - 20.00
Czwartek: 13.00 - 20.00
Piątek: 13.00 - 18.00
Sobota: 9.00 - 13.00 (co drugi tydzień)
Osiedle Niwa, naprzeciwko kościoła
Przychodnia Homed, I piętro
ul. Paderewskiego 14,
36-060 Głogów Młp
info@dentalmed.rzeszow.pl
535 133 785